Merkez

  • Fatih Mahallesi Örnekköy yolu 1/1 Orhangazi, Bursa
  • aka@akaoto.com.tr
  • +90 224 270 33 00

Yeniköy Tesisi

  • Muradiye Mah. Damlar Mevkii 16800 Orhangazi, Yeniköy, Bursa
  • aka@akaoto.com.tr
  • +90 224 270 33 00
[ İnsan Kaynakları ]

Eğitim ve Gelişim

Oryantasyon programı ile başlayan eğitim sürecimiz kurumumuzun stratejik odağı ve çalışanlarımızın gelişim ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan yasal zorunluluk, kişisel & kurumsal gelişim, teknik, davranışsal ve müşteri özel isteği eğitim programları ile devam etmektedir.

Bu içerikleri kapsayan yıllık eğitim planı çerçevesinde tüm çalışanlarımız eğitim, seminer, konferans, zirve, fuar ve atölye çalışmalarına katılım gösterirler. Çalışanlarımızın gelişim ihtiyaçlarına iç eğitmen kadromuz, üniversite işbirliklerimiz, outdoor aktivitelerimiz ve özel eğitim kurumları kanalı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında çözüm üretmeye devam ediyoruz.
 

Kariyer Yönetimi

Kariyer Yönetimi ile amacımız en nitelikli insan gücünü çekmek ve bünyede tutmak, personel ihtiyaçlarını öncelikle iç kaynaklarla karşılamak ve verimliliği arttırmaktır. Herkese eşit fırsat yaratacak şekilde her bir çalışan için potansiyeli ve performansı göz önünde bulundurularak kariyer ve gelişimi için planlama yapılır.

Yıl boyunca takip edilen bu süreç ile kritik pozisyonlar için yedekleme, potansiyel havuzu oluşturma, terfi ve rotasyon süreçleri etkin bir şekilde yürütülür.
 

Performans Yönetimi

Şirket strateji ve hedeflerinin, organizasyon içindeki tüm kademelere dağıtılmasını sağlayan Performans Değerlendirme Sistemimiz ile özgün ve bütünsel bakış açısı ile ölçülebilir bir sistem uygulamak, başarıyı adil ve gerçekçi şekilde ölçümleyip gelişimi desteklemektedir.

Performans Yönetimi ve Prim Sistemlerimiz, birbiriyle entegre çalışır. Hedeflerine başarıyla ulaşan çalışanlarımız Prim Sistemi kapsamında ödüllendirilir.
 

Çalışma Hayatı

Çalışanlarımızın motivasyonu ve iç iletişimi arttırmak adına kurmuş olduğumuz Hobi kulüplerimizle birlikte tüm çalışanlarımızı kapsayan etkinlikler düzenlenmektedir. Düzenlenen etkinliklerle çalışanlarımızın bir araya gelerek keyifli vakit geçirmelerini ve birbirleriyle iletişim içerisinde olmaları amaçlanmaktadır.
 

Staj Programları

AKA OTOMOTİV A.Ş. olarak meslek liseleri, meslek yüksek okulu ve üniversite öğrencilerine sağladığı kısa ve uzun dönemli staj olanakları ile öğrencilerin iş hayatına hazırlanmalarına ve kişisel gelişimlerine destek vermekteyiz.

Staj programlarında öğrencilerin okulda aldıkları teorik eğitimin uygulamalarını görmelerine yardımcı olmak ve iş yaşamı hakkında genel fikir sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

Şirketimizde staj yapmak isteyen öğrenciler, web sitesi veya kariyer.net üzerinden, üniversite kariyer günlerinde staj başvuru formu doldurarak, okulları aracılığı ile veya bizzat şirketimize gelerek başvuruda bulunabilirler.

Ön seçim kriterlerini sağlayan stajyer adayları ile staj mülakatı gerçekleştirilir. Mülakat sonucu olumlu olan stajyer adaylarının staj dönemleri belirlenir.

Ön seçim kriterleri;

  • Öğrencinin akademik başarı düzeyi (not ortalaması)
  • Öğrencinin okuduğu bölümün AKA OTOMOTİV’in faaliyet alanları ile uygunluğu

https://www.kariyer.net/firma-profil/aka-otomotiv-san-ve-tic-a-s-13428-3753
 

İşe Alım ve Yerleştirme
İş Başvurusu