Merkez

  • Fatih Mahallesi Örnekköy yolu 1/1 Orhangazi, Bursa
  • aka@akaoto.com.tr
  • +90 224 270 33 00

Yeniköy Tesisi

  • Muradiye Mah. Damlar Mevkii 16800 Orhangazi, Yeniköy, Bursa
  • aka@akaoto.com.tr
  • +90 224 270 33 00
[ Önceliklerimiz ]

IoT Uygulamaları

Kısaltması IoT olan “Internet of Things” teriminin Türkçedeki karşılığı olarak sunulan nesnelerin interneti, günlük hayatta kullanılan nesnelerin internet sayesinde diğer nesneler ile veri alışverişi yapabilmesini ve nesnelerin birbiriyle tam olarak senkronizasyon halinde olmalarını sağlayan bir teknolojidir. Endüstriyel alanda IoT kullanımı (IIoT) internet bağlantılı makinelerden ve ürettikleri verileri işleyen gelişmiş analitik platformlardan oluşur. IIoT cihazları küçük çevresel sensörlerden karmaşık endüstriyel robotlara kadar çeşitlilik gösterir. 

Şirketimiz bünyesinde yakın zamana kadar birçok ekipman (robot hücreleri, presler, kataforez tesisi, montaj hatları v.b.) otomasyonel olarak kendi içerisinde haberleşerek sıralı adımları ve emniyet kurallarını takip edebiliyordu. IoT uygulamaları ile hem bu ekipmanların hem de bu ekipmanlara ve çalışma ortamına hizmet eden diğer yardımcı ekipmanların da verilerini toplayarak bütünsel yönetim ve çevre şartlarına göre ekipmanların çalışma parametrelerini kontrol altında tutma/yönlendirme yetkinliği kazandık, kazanmaya devam ediyoruz.

AKA Otomotiv olarak birçok alanda verilerini takip edip süreçlerimizde istifade edebilmemizi sağlayan Web Portal uygulamamız, araç giriş çıkış takip sistemi, İSG saha risk verileri toplama ve analiz programı, basınçlı hava sistemlerinin takip ve yönetimi, proses koruma gaz sistemleri takip ve yönetimi, açık tip hidrolik devrelerin yağ takip sistemi, radyant ısıtıcıların takip ve yönetimi, enerji analizörleri takip ve yönetimi, emniyetli makas kutusu uygulamaları gibi birçok uygulama ile nesnelerden veri alıp bu verileri efektif çalışma şartları oluşturmak adına kendileri veya destekledikleri ekipmanların takibi ve yönetiminde kullanmaya devam ediyoruz.

IoT Uygulamaları-AKAPortal Web Uygulaması

IoT Uygulamaları- İSG Risklerine Karşın Sahadan Veri Toplama Sistemi

İNOVASYON

  • İş güvenliği risklerine karşı sahadan veri toplama sistemi devreye alındı.

IoT Uygulamaları- Basınçlı Hava Scada Takip Sistemi

IoT Uygulamaları- Proses Gazları Scada Takip Sisemi

IoT Uygulamaları- Yağ Seviye Takip Sistemi

IoT Uygulamaları- Radyant Isıtıcı Takip Sistemi

IoT Uygulamaları- Online Enerji İzleme Sistemi

IoT Uygulamaları- Rulo Sac Yükleme Algoritması

Kalıp Üretim
MES Uygulaması